Předejděte úrazům na pracovišti – lokátory inženýrských sítí pod dohledem

Při výkopových pracích občas dochází k úrazům, např. poranění elektrickým proudem z důvodu porušení elektrického vedení.

Došlo k úrazu nedopatřením nebo na základě hrubého porušení pracovního postupu? Byl použit lokátor? Pracovala s lokátorem osoba, která je řádně proškolená? Odpovědi na uvedené otázky se zpětně těžko dozvíte.

Avšak C.Scope přišel s řešením, které dokáže mnoho nejasností při haváriích, úrazech atp. objasnit. Dokonce díky tomuto řešení se dá úrazům i velice dobře předcházet, jelikož své pracovníky budete mít pod kontrolou. Vzdáleně, pomocí datového přenosu, budete mít vše pod dohledem.

Představujeme Vám Data Logger

Datové přenosy pro lokátory C.Scope

Co vše můžete zaznamenat a sledovat?

aplikace pro mobilyV podstatě vše. Od jména uživatele lokátoru, času, použitého pracovního režimu, síly signálu nebo pozice GPS. Data Vám dávají naprostý přehled o veškerých činnostech lokátoru a také o času stráveném hledáním, včetně projitých úseků atd. Osobně mě nejvíce nadchla spolupráce se smartphonem a až následně nahrávání dat na PC, coby zálohu provedených měření. Je jasné, že pokud se budete vracet při měřeních znovu na stejné lokality, bude Vám stačit i letmý pohled na již naměřená data, abyste se dostali do obrazu, jaká situace zde naposledy byla.

Hodnocení nových verzí DLB

Pokud bych měl novou verzi již tak nových lokátorů C.Scope CXL, DXL a MXL shrnout, tak je to pro mě, coby uživatele v terénu, obrovský posun a přínos. V podstatě stejným způsobem se na to dá dívat, pokud budeme mluvit obecně o kontrole práce, kdy Vás zajímá, zda určený pracovník danou lokalitu skutečně prošel a s jakým výsledkem.

První, na co se asi každý zeptá je, kolik mě bude takové zařízení stát. Tady je možné ihned vzbudit Váš zájem, jelikož data logger lze objednat do všech detektorů vyrobených po 1.6.2012 za doplatek 5000 kč s DPH. Přístroje pak nesou za produktovým označením ještě trojici písmen DLB. (Např CXL-DLB). Stejně jako zdarma data logger ve Vašem lokátoru je zdarma i programové vybavení a to jak pro vaše PC, tak v Androidu pro váš “chytrý” telefon. Programové vybavení je prozatím v Aj, ale doufáme, že česká lokalizace se povede co nejrychleji. Přes tuto jazykovou bariéru je ovládání velmi jednoduché. V podstatě se jedná pouze o několik slovíček a ty by měl alespoň prozatím zvládnout každý.

Kompletní popis Data loggeru

Přečtěte si kompletní popis Data loggeru, včetně popisu všech funkcí…